Świebodziński Dom Kultury wspiera działania i inicjatywy osób starszych, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Klub Seniora stworzone przy domu kultury okazały się być bardzo ważnymi i liczącymi się instytucjami na skalę Miasta i Gminy Świebodzin. Obecnie zrzeszają ok. 400 seniorów.

W ramach obu sekcji działają liczne podsekcje, których celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności, samokształcenie oraz organizowanie czasu wolnego seniorów.

Spotkania Klubu Seniora odbywają się w poniedziałki o godzinie 16:00.

Biuro Uniwersytetu Trzeciego Wieku czynne jest we wtorki i czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Wykłady UTW realizowane są cyklicznie raz w miesiącu - najczęściej w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Sekcje zainteresowań działające przy Klubie Seniora

 

Zespół Śpiewaczy Retro - znany, lubiany i nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach zespół śpiewaczy.

 

 

Zespół Taneczny Balans - spotkania mają na celu doskonalenie technik tańca.

 

 

Sekcje zainteresowań działające przy UTW

 

 

Sekcja Gimnastyczna - regularne spotkania wpływają bardzo pozytywnie na zdrowie i samopoczucie seniorów.

 

Kabaret "Bakalaret" - grupa znanych i lubianych świebodzińskich kabareciarzy.

 

Sekcja Turystyczna - najliczniejsza ze wszystkich sekcji dla seniorów, szczycą się wieloma sukcesami jak np. odwiedziny we wszystkich parkach krajobrazowych w naszym województwie.

 

Miłośnicy Piosenki Turystycznej i Innej - wśród turystów jest wielu utalentowanych muzycznie a śpiew i muzyka są ważnym elementem każdej wyprawy, naturalną koleją rzeczy było stworzenie sekcji poświęconej piosence turystycznej.

 

Sekcja Artystyczna - spotkania poświęcone są doskonaleniu różnych form artystycznych od decoupage po wyplatanie z papierowej "wikliny". Sekcja może pochwalić się organizacją wielu wystaw i stoisk. 

 

Sekcja Kronikarska - zadaniem sekcji jest utrwalanie wydarzeń i przedsięwzięć Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Sekcja Fotograficzna - cykliczne spotkania poświęcone doskonaleniu technik fotografii, osiągnięciem sekcji jest organizacja i uczestnictwo w wielu wystawach i konkursach.

 

Sekcja Rowerowa - aby nazywać się prawdziwym turystą należy najpierw poznać swoje najbliższe okolice, rower jest do tego wprost stworzony! 

 

Sekcja Literacka - spotkania sekcji mają na celu zgłębianie wiedzy o twórczości i życiu znanych oraz lokalnych twórców a także doskonaleniu własnych umiejętności. Sekcja może poszczycić się wieloma otwartymi spotkaniami, w których uczestniczyła liczna publiczność a także uczniowie i uczennice świebodzińskich szkół.

 

Pogotowie Komputerowe - wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń związanych z obsługą komputera i innych zdobyczy techniki.

 

Gimnastyka umysłu

Przeczytaj kasyno online opinie i wybierz najlepsze!