Zapraszamy do udziału w nowym konkursie dla dzieci i młodzieży, jakim są LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE.

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne to dzieło wspólnej inicjatywy lubuskich ośrodków i centrów kultury, które ma na celu stworzenie nowej, atrakcyjnej dla dzieci i młodzieży formuły przeglądów artystycznych. Jest to zarazem odpowiedź na zapotrzebowanie młodych Lubuszan na sprawdzenie swoich umiejętności w nowej oraz świeżej formule o randze wojewódzkiej.

LKA to doskonała okazja do konfrontacji młodych talentów w dziewięciu dziedzinach artystycznych. Trójetapowa rywalizacja odbędzie się kolejno na szczeblach gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich w ramach przeglądów:

– tanecznych;

– recytatorskich;

– teatralnych;

– wokalnych;

– zespołów muzycznych;

– instrumentalnych;

– plastycznych;

– fotograficznych;

– filmowych.

Świebodziński Dom Kultury jest bezpośrednim organizatorem gminnych przeglądów wokalnych oraz recytatorskich, a także powiatowych przeglądów teatralnych, tanecznych oraz instrumentalnych.

Gminne przeglądy wokalne oraz recytatorskie odbędą się w castingowej formie przesłuchań indywidualnych – w dobie pandemii i innych obostrzeń formuła ta pozwoli bez przeszkód przeprowadzić eliminacje, tym samym dając młodzieży szansę na prezentację swoich talentów.

Pozostałe kategorie przeglądów odbywać się będą z pominięciem etapów gminnych (czyli konkurs zaczynać się będzie przeglądami powiatowymi bądź od razu wojewódzkimi).

Więcej informacji na temat poszczególnych przeglądów znajdziecie Państwo w zakładkach menu Konkurs LKA.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Zapraszamy!