ddd554a000saaq

Świebodziński Dom Kultury wspiera działania i inicjatywy osób starszych, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Klub Seniora stworzone przy domu kultury okazały się być bardzo ważnymi i liczącymi się instytucjami na skalę Miasta i Gminy Świebodzin. Obecnie zrzeszają ok. 400 seniorów. W ramach obu sekcji działają liczne podsekcje, których celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności, samokształcenie oraz organizowanie czasu wolnego seniorów.

Spotkania Klubu Seniora odbywają się w poniedziałki o godzinie 16:00.

Biuro Uniwersytetu Trzeciego Wieku czynne jest we wtorki i czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Wykłady UTW realizowane są cyklicznie raz w miesiącu - najczęściej w pierwszy poniedziałek.

 

Sekcje zainteresowań działające przy Klubie Seniora:

 
1. Zdrowie Seniora - sekcja podejmuje tematy zdrowego żywienia, profilaktyki zdrowotnej, leczenia domowymi sposobami.   
2. Zespół Śpiewaczy Retro - znany, lubiany i nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach zespół śpiewaczy.   
3. Uroda Seniora - jakże ważna w każdym wieku, spotkania sekcji poświęcone są modzie, zabiegom kosmetycznym i fryzjerskim.  

 

4. Sekcja Kronikarska KS - zadaniem członków sekcji jest utrwalanie pamięci o wydarzeniach i przedsięwzięciach Klubu Seniora.

 

 

5. Sekcja Żywego Słowa - grupa utalentowanych scenicznie i literacko osób które ze sporymi sukcesami łączą te talenty.

 

 

Sekcje zainteresowań działające przy UTW:

 
1. Kabaret "Bakalaret" - grupa znanych i lubianych świebodzińskich kabareciarzy.  
2. Sekcja Turystyczna - najliczniejsza ze wszystkich sekcji dla seniorów, szczycą się wieloma sukcesami jak np. odwiedziny we wszystkich parkach krajobrazowych w naszym województwie.  
3. Miłośnicy Piosenki Turystycznej - wśród turystów jest wielu utalentowanych muzycznie a śpiew i muzyka są ważnym elementem każdej wyprawy, naturalną koleją rzeczy było stworzenie sekcji poświęconej piosence turystycznej.  

 

4. Sekcja Artystyczna - spotkania poświęcone są doskonaleniu różnych form artystycznych od decoupage po wyplatanie z papierowej "wikliny". Sekcja może pochwalić się organizacją wielu wystaw i stoisk. 

 
5. Sekcja Gimnastyczna - regularne spotkania wpływają bardzo pozytywnie na zdrowie i samopoczucie seniorów.  
6. Sekcja Kronikarska - zadaniem sekcji jest utrwalanie wydarzeń i przedsięwzięć Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  
7. Sekcja Fotograficzna - cykliczne spotkania poświęcone doskonaleniu technik fotografii, osiągnięciem sekcji jest organizacja i uczestnictwo w wielu wystawach i konkursach.  

8. Sekcja Rowerowa - aby nazywać się prawdziwym turystą należy najpierw poznać swoje najbliższe okolice, rower jest do tego wprost stworzony! 

 
9. Sekcja Literacka - spotkania sekcji mają na celu zgłębianie wiedzy o twórczości i życiu znanych oraz lokalnych twórców a także doskonaleniu własnych umiejętności. Sekcja może poszczycić się wieloma otwartymi spotkaniami, w których uczestniczyła liczna publiczność a także uczniowie i uczennice świebodzińskich szkół.  
10. Pogotowie Komputerowe - wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń związanych z obsługą komputera i innych zdobyczy techniki.  
11. Zespół Taneczny Balans - spotkania mają na celu doskonalenie technik tańca.  

 

 

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Design by FxDesign Free Joomla Templates