ddd554a000saaq

Zajęcia w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych Świebodzińskiego Domu Kultury odbywają się w trakcie trwania roku szkolnego (od września do czerwca). Nabory do sekcji ogłaszane są zawsze w sierpniu. Aby zapisać dziecko do sekcji należy stawić się na spotkaniu organizacyjnym. W zajęciach sekcyjnych uczestniczy łącznie około 360 uczestników, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

1. Dziecięce Grupy Baletowe - zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie 4 lata. Program obejmuje ćwiczenie postaw, elementów tańca, dopasowanych do wieku choreografii. Grupy Baletowe poszczycić się mogą wieloma występami na dużej scenie.

 
2. Grupy Taneczne Hip-Hop - uczestnicy w wieku od 7 do 16 lat uczą się technik tanecznych, kroków oraz widowiskowych choreografii a przede wszystkim pracy w zespole.
3. Teatr Ruchu to znana niemal wszystkim Świebodzinianom grupa łącząca elementy tańca nowoczesnego z wieloma innymi dziedzinami sztuki. Grupy Teatru Ruchu poszczycić się mogą wieloma nagrodami i wyróżnieniami w konkursach i przeglądach tanecznych, ich występy często są ważnym elementem programu świebodzińskich imprez takich jak m.in. Finał Dni Świebodzina czy Finał WOŚP.
4. Grupy Plastyczne ŚDK - prace uczestników zajęć plastycznych wielokrotnie zdobyły uznanie jury konkursów, również tych ogólnokrajowych. Osiągnięciem grup jest organizacja wielu wystaw w Świebodzińskim Domu Kultury a także uczestnictwo w wystawach organizowanych w innych miastach.
5. Świebodzińska Orkiestra Dęta - reaktywowana w 2005 roku szybko stała się jedną z wizytówek Świebodzina. Częste występy w mieście i okolicach, podczas wyjazdów a także zróżnicowany repertuar od muzyki filmowej i popularnej po klasykę owocuje rosnącą liczbą fanów ŚOD.

6. Klub Szachowy - szachy to doskonały sposób na ćwiczenie pamięci, koncentracji i odpoczynek od codziennych zajęć. Do sukcesów uczestników zajęć zaliczyć można organizację kilku turniejów szachowych a także sukcesy w tych organizowanych przez inne kluby i sekcje szachowe.

 

 

7. Robotyka - najmłodsza sekcja w Świebodzińskim Domu Kultury, celem uczestników jest rozwijanie swoich umiejętności w zakresie budowy i programowania prostych robotów.

 

8. Szkółka gry na instrumentach dętych - nauka gry na instrumentach dętych od podstaw.

 

9. Sekcja Wokalna - to nie tylko nauka śpiewu, to również lekcje zachowania i obycia ze sceną.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca w Lubsku

Nasze grupy Hip-Hop brały udział 22.04.2017 roku w Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Lubsku. Nasi dzielni Hip-Hopowcy zapamiętają to wydarzenie na długo, ponieważ grupa "Sprey" zdobyła I miejsce, w kategorii 9-11 lat oraz Grand Prix Festiwalu, natomiast grupa "Replay" wywalczyła II miejsce, w kategorii 15-17 lat. 

Serdecznie gratulujemy naszym młodym tancerzom oraz życzymy następnych wielkich wygranych na festiwalach!

 

W dniach 28-29 kwietnia 2018 r. zespoły taneczne ze Świebodzińskiego Domu Kultury wzięły udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca - BABIMOST DANCE SHOW.

Grupa hip-hop "REPLAY" zdobyła I miejsce - Instruktor prowadzący: Olga Wywrocka

Grupa hip-hop  "SPRAY" zdobyła II miejsce - Instruktor prowadzący: Olga Wywrocka

Grupa TEATRU RUCHU zdobyła I i III miejsce - Instruktor prowadzący: Wioletta Jocz

Naszym młodym tancerzom serdecznie gratulujemy! 

 

Kilka zdjęć z Sekcji Szachowej działającej przy ŚDK

Rozpoczęliśmy kolejny semestr zajęć realizowanych w Świebodzińskim Domu Kultury

 Na zajęcia taneczne HIP-HOP zapisało się ponad 70 uczestników. Spotykamy się w poniedziałki oraz czwartki, od godziny 15:30 w sali kameralnej ŚDK. 

 

Na zajęcia taneczne z Baletu, zapisało się natomiast ponad 130 osób. Ćwiczenia odbywają się we wtorki, środy i piątki (w zależności od grupy), od godz. 15:30 w sali kameralnej ŚDK. 

 

Do Teatru Ruchu zgłosiło się 15 osób, a zajęcia odbywają się we wtorki (od godz. 17:30) i w środy (od godz. 18:30)

 

 Na zajęciach plastycznych swoje umiejętności będzie zgłębiało ponad 70 osób. Warsztaty w poniedziałki, środy (od godz. 16:00) i czwartki (od godz. 15:30).

Szachiści spotykają się natomiast w piątki od godziny 17:00. 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Informujemy, że warunkiem uczestnictwa w zajęciach sekcyjnych jest obecność na spotkaniu organizacyjnym i zapisanie dziecka na listę uczestników oraz podpisanie umowy (jeśli zajęcia są płatne)

Wzory umów i regulaminów dostępne będą na stronie po spotkaniach organizacyjnych, będzie można je pobrać, zapoznać się i wypełnić w domu aby uniknąc kolejek w sekretariacie - do czego gorąco zachęcamy.

 

WZORY:

Umowa oraz regulamin - zajęcia baletowe - POBIERZ

Umowa oraz regulamin - zajęcia taneczne Hip-Hop - POBIERZ

Umowa oraz regulamin - zajęcia plastyczne dzieci i młodzież - POBIERZ

Umowa oraz regulamin - zajęcia plastyczne dorośli - POBIERZ

 

Design by FxDesign Free Joomla Templates