ddd554a000saaq

Zajęcia w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych Świebodzińskiego Domu Kultury odbywają się w trakcie trwania roku szkolnego (od września do czerwca). Nabory do sekcji ogłaszane są zawsze w sierpniu. Aby zapisać dziecko do sekcji należy stawić się na spotkaniu organizacyjnym. W zajęciach sekcyjnych uczestniczy łącznie około 360 uczestników, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

1. Dziecięce Grupy Baletowe - zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie 4 lata. Program obejmuje ćwiczenie postaw, elementów tańca, dopasowanych do wieku choreografii. Grupy Baletowe poszczycić się mogą wieloma występami na dużej scenie.

 

2. Grupy Taneczne Trans Świebodzin - uczestnicy w wieku od 3 roku życia i wzwyż, uczą się technik tańca współczesnego, nowoczesnego, gimnastyki, akrobatyki. 

3. Grupy Plastyczne ŚDK - prace uczestników zajęć plastycznych wielokrotnie zdobyły uznanie jury konkursów, również tych ogólnokrajowych. Osiągnięciem grup jest organizacja wielu wystaw w Świebodzińskim Domu Kultury a także uczestnictwo w wystawach organizowanych w innych miastach.

4. Świebodzińska Orkiestra Dęta - reaktywowana w 2005 roku szybko stała się jedną z wizytówek Świebodzina. Częste występy w mieście i okolicach, podczas wyjazdów a także zróżnicowany repertuar od muzyki filmowej i popularnej po klasykę owocuje rosnącą liczbą fanów ŚOD.

5. Klub Szachowy - szachy to doskonały sposób na ćwiczenie pamięci, koncentracji i odpoczynek od codziennych zajęć. Do sukcesów uczestników zajęć zaliczyć można organizację kilku turniejów szachowych a także sukcesy w tych organizowanych przez inne kluby i sekcje szachowe.

 

6. Robotyka - najmłodsza sekcja w Świebodzińskim Domu Kultury, celem uczestników jest rozwijanie swoich umiejętności w zakresie budowy i programowania prostych robotów.

 

7. Sekcja Wokalna - to nie tylko nauka śpiewu, to również lekcje zachowania i obycia ze sceną.

8. Szkółka gry na instrumentach dętych - nauka gry na instrumentach dętych od podstaw.

 

9. Projektowanie mody - zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w tajniki projektowania i tworzenia nowych trendów w modzie.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zajęcia baletowe organizowane przez Świebodziński Dom Kultury, jak co roku, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku na zajęcia zapisało się 126 dziewczynek i 1 chłopiec, a instruktorem prowadzącym jest, niezmiennie Pani Ania Tyc.

 

Zajęcia dla dwóch nowych grup odbywają się we wtorki od godz. 15:30. Dziewczynki, które w zeszłym roku tworzyły najmłodsze grupy ABC BALETU, ćwiczą już dwa razy w tygodniu, tj. środa i piątek na godz. 15:30. Po ich zajęciach na salę wchodzi grupa Balerinki, a na 17:30 najstarsza i najbardziej zaawansowana grupa Arabeski.  

W dniach 02-03 czerwca 2018 odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Tańca o Puchar Burmistrza Sulechowa.

Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca w Lubsku

Nasze grupy Hip-Hop brały udział 22.04.2017 roku w Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Lubsku. Nasi dzielni Hip-Hopowcy zapamiętają to wydarzenie na długo, ponieważ grupa "Sprey" zdobyła I miejsce, w kategorii 9-11 lat oraz Grand Prix Festiwalu, natomiast grupa "Replay" wywalczyła II miejsce, w kategorii 15-17 lat. 

Serdecznie gratulujemy naszym młodym tancerzom oraz życzymy następnych wielkich wygranych na festiwalach!

 

W dniach 28-29 kwietnia 2018 r. zespoły taneczne ze Świebodzińskiego Domu Kultury wzięły udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca - BABIMOST DANCE SHOW.

Grupa hip-hop "REPLAY" zdobyła I miejsce - Instruktor prowadzący: Olga Wywrocka

Grupa hip-hop  "SPRAY" zdobyła II miejsce - Instruktor prowadzący: Olga Wywrocka

Grupa TEATRU RUCHU zdobyła I i III miejsce - Instruktor prowadzący: Wioletta Jocz

Naszym młodym tancerzom serdecznie gratulujemy! 

 

Kilka zdjęć z Sekcji Szachowej działającej przy ŚDK

Rozpoczęliśmy kolejny semestr zajęć realizowanych w Świebodzińskim Domu Kultury

 Na zajęcia taneczne HIP-HOP zapisało się ponad 70 uczestników. Spotykamy się w poniedziałki oraz czwartki, od godziny 15:30 w sali kameralnej ŚDK. 

 

Na zajęcia taneczne z Baletu, zapisało się natomiast ponad 130 osób. Ćwiczenia odbywają się we wtorki, środy i piątki (w zależności od grupy), od godz. 15:30 w sali kameralnej ŚDK. 

 

Do Teatru Ruchu zgłosiło się 15 osób, a zajęcia odbywają się we wtorki (od godz. 17:30) i w środy (od godz. 18:30)

 

 Na zajęciach plastycznych swoje umiejętności będzie zgłębiało ponad 70 osób. Warsztaty w poniedziałki, środy (od godz. 16:00) i czwartki (od godz. 15:30).

Szachiści spotykają się natomiast w piątki od godziny 17:00. 

 

 

 

Design by FxDesign Free Joomla Templates