ddd554a000saaq

Zajęcia w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych Świebodzińskiego Domu Kultury odbywają się w trakcie trwania roku szkolnego (od września do czerwca). Nabory do sekcji ogłaszane są zawsze w sierpniu. Aby zapisać dziecko do sekcji należy stawić się na spotkaniu organizacyjnym. W zajęciach sekcyjnych uczestniczy łącznie około 360 uczestników, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

1. Dziecięce Grupy Baletowe - zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie 4 lata. Program obejmuje ćwiczenie postaw, elementów tańca, dopasowanych do wieku choreografii. Grupy Baletowe poszczycić się mogą wieloma występami na dużej scenie.

 

2. Grupy Taneczne Trans Świebodzin - uczestnicy w wieku od 3 roku życia i wzwyż, uczą się technik tańca współczesnego, nowoczesnego, gimnastyki, akrobatyki. 

3. Grupy Plastyczne ŚDK - prace uczestników zajęć plastycznych wielokrotnie zdobyły uznanie jury konkursów, również tych ogólnokrajowych. Osiągnięciem grup jest organizacja wielu wystaw w Świebodzińskim Domu Kultury a także uczestnictwo w wystawach organizowanych w innych miastach.

4. Świebodzińska Orkiestra Dęta - reaktywowana w 2005 roku szybko stała się jedną z wizytówek Świebodzina. Częste występy w mieście i okolicach, podczas wyjazdów a także zróżnicowany repertuar od muzyki filmowej i popularnej po klasykę owocuje rosnącą liczbą fanów ŚOD.

5. Klub Szachowy - szachy to doskonały sposób na ćwiczenie pamięci, koncentracji i odpoczynek od codziennych zajęć. Do sukcesów uczestników zajęć zaliczyć można organizację kilku turniejów szachowych a także sukcesy w tych organizowanych przez inne kluby i sekcje szachowe.

 

6. Robotyka - najmłodsza sekcja w Świebodzińskim Domu Kultury, celem uczestników jest rozwijanie swoich umiejętności w zakresie budowy i programowania prostych robotów.

 

7. Sekcja Wokalna - to nie tylko nauka śpiewu, to również lekcje zachowania i obycia ze sceną.

8. Szkółka gry na instrumentach dętych - nauka gry na instrumentach dętych od podstaw.

 

9. Projektowanie mody - zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w tajniki projektowania i tworzenia nowych trendów w modzie.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Informujemy, że warunkiem uczestnictwa w zajęciach sekcyjnych jest obecność na spotkaniu organizacyjnym i zapisanie dziecka na listę uczestników oraz podpisanie umowy (jeśli zajęcia są płatne)

Wzory umów i regulaminów dostępne będą na stronie po spotkaniach organizacyjnych, będzie można je pobrać, zapoznać się i wypełnić w domu aby uniknąc kolejek w sekretariacie - do czego gorąco zachęcamy.

 

WZORY:

Umowa oraz regulamin - zajęcia baletowe - POBIERZ

Umowa oraz regulamin - zajęcia taneczne Hip-Hop - POBIERZ

Umowa oraz regulamin - zajęcia plastyczne dzieci i młodzież - POBIERZ

Umowa oraz regulamin - zajęcia plastyczne dorośli - POBIERZ

 

Design by FxDesign Free Joomla Templates