ddd554a000saaq

Zajęcia w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych Świebodzińskiego Domu Kultury odbywają się w trakcie trwania roku szkolnego (od września do czerwca). Nabory do sekcji ogłaszane są zawsze w sierpniu. Aby zapisać dziecko do sekcji należy stawić się na spotkaniu organizacyjnym. W zajęciach sekcyjnych uczestniczy łącznie około 360 uczestników, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

1. Dziecięce Grupy Baletowe - zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie 4 lata. Program obejmuje ćwiczenie postaw, elementów tańca, dopasowanych do wieku choreografii. Grupy Baletowe poszczycić się mogą wieloma występami na dużej scenie.

 
2. Grupy Taneczne Hip-Hop - uczestnicy w wieku od 7 do 16 lat uczą się technik tanecznych, kroków oraz widowiskowych choreografii a przede wszystkim pracy w zespole.
3. Teatr Ruchu to znana niemal wszystkim Świebodzinianom grupa łącząca elementy tańca nowoczesnego z wieloma innymi dziedzinami sztuki. Grupy Teatru Ruchu poszczycić się mogą wieloma nagrodami i wyróżnieniami w konkursach i przeglądach tanecznych, ich występy często są ważnym elementem programu świebodzińskich imprez takich jak m.in. Finał Dni Świebodzina czy Finał WOŚP.
4. Grupy Plastyczne ŚDK - prace uczestników zajęć plastycznych wielokrotnie zdobyły uznanie jury konkursów, również tych ogólnokrajowych. Osiągnięciem grup jest organizacja wielu wystaw w Świebodzińskim Domu Kultury a także uczestnictwo w wystawach organizowanych w innych miastach.
5. Świebodzińska Orkiestra Dęta - reaktywowana w 2005 roku szybko stała się jedną z wizytówek Świebodzina. Częste występy w mieście i okolicach, podczas wyjazdów a także zróżnicowany repertuar od muzyki filmowej i popularnej po klasykę owocuje rosnącą liczbą fanów ŚOD.

6. Klub Szachowy - szachy to doskonały sposób na ćwiczenie pamięci, koncentracji i odpoczynek od codziennych zajęć. Do sukcesów uczestników zajęć zaliczyć można organizację kilku turniejów szachowych a także sukcesy w tych organizowanych przez inne kluby i sekcje szachowe.

 

 

7. Robotyka - najmłodsza sekcja w Świebodzińskim Domu Kultury, celem uczestników jest rozwijanie swoich umiejętności w zakresie budowy i programowania prostych robotów.

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Zawsze warto inwestować w dzieci i młodzież. Doskonale wiemy o tym zarówno my jak również rodzice naszych baletek. Tym razem specjalnie dla ich pociech sprowadziliśmy znakomitą specjalistkę oraz tancerką baletową Panią Milenę Lorkiewicz. Pani Milena jest absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Solistką TM ROMA i koryfejką Teatru Wielkiego w Warszawie, absolwentką AWF w Warszawie, menedżerem organizacji i zarządzania w kulturze fizycznej oraz instruktorką fitness i pilates z dyplomem Pilates Institute London. Studiowała taniec klasyczny, współczesny, jazz i barre au sol w Paryżu. Jest założycielką i właścicielką firmy Mila Dance, promującej wypoczynek, taniec oraz techniki body&mind.

Do naszych dzieci przyjechała z Warsztatami Barre u sol. Jest to to technika stosowana pierwotnie jako uzupełnienie nauki tańca klasycznego, ale obecnie stanowi doskonałe uzupełnienie każdej innej dyscypliny tańca i pozwala rozwinąć świadomość ciała przez wszechstronny trening nie obciążający stawów. Składa się z ćwiczeń wykonywanych na podłodze, w pozycjach siedzących i leżących. Dzięki temu, nie obciąża kręgosłupa, stawów kolanowych i skokowych.

Warsztaty trwały trzy dni. Były bardzo intensywne i dające bardzo wiele młodym tancerzom.

Bardzo dziękujemy.

 

 

 

Zajęcia baletowe organizowane przez Świebodziński Dom Kultury, jak co roku, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku na zajęcia zapisało się 126 dziewczynek i 1 chłopiec, a instruktorem prowadzącym jest, niezmiennie Pani Ania Tyc.

 

Zajęcia dla dwóch nowych grup odbywają się we wtorki od godz. 15:30. Dziewczynki, które w zeszłym roku tworzyły najmłodsze grupy ABC BALETU, ćwiczą już dwa razy w tygodniu, tj. środa i piątek na godz. 15:30. Po ich zajęciach na salę wchodzi grupa Balerinki, a na 17:30 najstarsza i najbardziej zaawansowana grupa Arabeski.  

Lubuski Konkurs Recytatorski - eliminacje gminne

W dniu 13.03.2018 roku w Świebodzińskim Domu Kultury, odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

Po wysłuchaniu 13 prezentacji w I grupie wiekowej (szkoła podstawowa: klasy I-III), jury postanowiło przyznać tytuł laureata i zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujące osoby:

  1. HELENA JUSZKIEWICZ

  2. SZYMON KRZEMIŃSKI

  3. WERONIKA RADKIEWICZ.

Po wysłuchaniu 12 prezentacji w II grupie wiekowej (szkoła podstawowa: klasy IV-VI), jury postanowiło przyznać tytuł laureata i zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujące osoby:

  1. IGNACY JUSZKIEWICZ

  2. SZYMON WŁODARCZYK

  3. EMILIA WOLNIK

Po wysłuchaniu 7 prezentacji w III grupie wiekowej (klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum), jury postanowiła przyznać tytuł laureata i zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujące osoby:

  1. MONIKA BARZYK

  2. MARTYNA FIJAŁKOWSKA

  3. RÓŻA KUŁAK

Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Lubuski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe

10.04.2018 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Z gminy Świebodzin do finałów wojewódzkich zakwalifikowali się Ignacy Juszkiewicz (kat. kl. IV-VI) oraz Monika Barzyk (kat. kl. VII Szkoły Podstawowej, II i III Gimnazjum).

Wyróżnienia otrzymali natomiast Szymon Włodarczyk i Martyna Fijałkowska.

Gratulujemy!

A oto link z pełnymi wynikami LKR eliminacji powiatowych

LUBUSKI FESTIWAL PIOSENKI – SCENA DZIECIĘCA

/prezentacje gminne/

W dniu 10.04.2018 roku w Świebodzińskim Domu Kultury, odbyły się prezentacje gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki – scena dziecięca.

Po przesłuchaniu uczestników Rada Artystyczna postanowiła nominować do prezentacji powiatowych następujących wykonawców:

- Łucja Pacuk - Świebodziński Dom Kultury,

- Apolonia Świtała - Świebodziński Dom Kultury,

- Olga Szylko – Świebodziński Dom Kultury,

Wyróżnienia otrzymali:

- Julia Szwarga – Szkoła Podstawowa nr 7 w Świebodzinie,

- Wiktoria Drzymała - Świebodziński Dom Kultury,

- Dziecięcy Zespół Świebodzińskiego Domu Kultury, w składzie: Wiktoria Drzymała; Apolonia Nowik; Łucja Pacuk; Weronika Słońska; Maja Borkowska - Świebodziński Dom Kultury

 

Dzień Dziecka to znakomita okazja do radosnego świętowania!Przed świebodzińskim ratuszem zrobiło się bardzo kolorowo. A to za sprawą wiosennej łąki i jej mieszkańców, którzy pojawili się specjalnie dla dzieci.

Łąka powstała dzięki małym uczestnikom zabawy - na długiej folii pojawiały się coraz to piękniejsze kwiaty, dużo zielonej trawy oraz barwnych motyli. Wspólnie z robakami: pasikonikiem Filipem, ślimakiem Maćkiem, Makową Panienką, biedronką oraz mrówką śdkówką i Łąkową Damą, dzieci tańczyły i bawiły się na całego! Mocnego koloru przybyło, kiedy nad głowami uniósł się proszek holi dając fantastyczny efekt tęczy. Ileż radości było, kiedy wszystkie dzieci mogły pochwalić się kolorową buźką i ubrankiem. Nie zabrakło także gier, konkurencji i wesołego śpiewu i oczywiście słodkiej nagrody dla każdego dziecka. To był udany dzień i za wspaniałą, wspólną zabawę bardzo Wam dziękujemy, nasze drogie dzieci!  

więcej zdjęć:

W dniach 02-03 czerwca 2018 odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Tańca o Puchar Burmistrza Sulechowa.

Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca w Lubsku

Nasze grupy Hip-Hop brały udział 22.04.2017 roku w Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Lubsku. Nasi dzielni Hip-Hopowcy zapamiętają to wydarzenie na długo, ponieważ grupa "Sprey" zdobyła I miejsce, w kategorii 9-11 lat oraz Grand Prix Festiwalu, natomiast grupa "Replay" wywalczyła II miejsce, w kategorii 15-17 lat. 

Serdecznie gratulujemy naszym młodym tancerzom oraz życzymy następnych wielkich wygranych na festiwalach!

 

Design by FxDesign Free Joomla Templates