ddd554a000saaq

Zajęcia w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych Świebodzińskiego Domu Kultury odbywają się w trakcie trwania roku szkolnego (od września do czerwca). Nabory do sekcji ogłaszane są zawsze w sierpniu. Aby zapisać dziecko do sekcji należy stawić się na spotkaniu organizacyjnym. W zajęciach sekcyjnych uczestniczy łącznie około 360 uczestników, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

1. Dziecięce Grupy Baletowe - zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie 4 lata. Program obejmuje ćwiczenie postaw, elementów tańca, dopasowanych do wieku choreografii. Grupy Baletowe poszczycić się mogą wieloma występami na dużej scenie.

 
2. Grupy Taneczne Hip-Hop - uczestnicy w wieku od 7 do 16 lat uczą się technik tanecznych, kroków oraz widowiskowych choreografii a przede wszystkim pracy w zespole.
3. Teatr Ruchu to znana niemal wszystkim Świebodzinianom grupa łącząca elementy tańca nowoczesnego z wieloma innymi dziedzinami sztuki. Grupy Teatru Ruchu poszczycić się mogą wieloma nagrodami i wyróżnieniami w konkursach i przeglądach tanecznych, ich występy często są ważnym elementem programu świebodzińskich imprez takich jak m.in. Finał Dni Świebodzina czy Finał WOŚP.
4. Grupy Plastyczne ŚDK - prace uczestników zajęć plastycznych wielokrotnie zdobyły uznanie jury konkursów, również tych ogólnokrajowych. Osiągnięciem grup jest organizacja wielu wystaw w Świebodzińskim Domu Kultury a także uczestnictwo w wystawach organizowanych w innych miastach.
5. Świebodzińska Orkiestra Dęta - reaktywowana w 2005 roku szybko stała się jedną z wizytówek Świebodzina. Częste występy w mieście i okolicach, podczas wyjazdów a także zróżnicowany repertuar od muzyki filmowej i popularnej po klasykę owocuje rosnącą liczbą fanów ŚOD.

6. Klub Szachowy - szachy to doskonały sposób na ćwiczenie pamięci, koncentracji i odpoczynek od codziennych zajęć. Do sukcesów uczestników zajęć zaliczyć można organizację kilku turniejów szachowych a także sukcesy w tych organizowanych przez inne kluby i sekcje szachowe.

 

 

7. Robotyka - najmłodsza sekcja w Świebodzińskim Domu Kultury, celem uczestników jest rozwijanie swoich umiejętności w zakresie budowy i programowania prostych robotów.

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kilka zdjęć z Sekcji Szachowej działającej przy ŚDK

Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca w Lubsku

Nasze grupy Hip-Hop brały udział 22.04.2017 roku w Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Lubsku. Nasi dzielni Hip-Hopowcy zapamiętają to wydarzenie na długo, ponieważ grupa "Sprey" zdobyła I miejsce, w kategorii 9-11 lat oraz Grand Prix Festiwalu, natomiast grupa "Replay" wywalczyła II miejsce, w kategorii 15-17 lat. 

Serdecznie gratulujemy naszym młodym tancerzom oraz życzymy następnych wielkich wygranych na festiwalach!

 

Design by FxDesign Free Joomla Templates