ddd554a000saaq

 

BLUES TIME

to kontynuacja tradycji zespołu BLUES 66 założonego przed laty przez Tomka Bieleckiego.

Powstał w roku 2010. Grupa przyjaciół, bywalców legendarnej restauracji/klubu/baru Fregata na Saskiej Kępie, któregoś dnia przytargała ze sobą instrumenty i zaczęła tam grywać.

Zespół o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, hill country czy country ballady, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego grania. Element improwizacji jest jednym z głównych, niejako podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi. Przyświeca nam zasada dobrej zabawy z wspólnego, szczerego grania, przybliżaniu bluesa, bez specjalnych pretensji do filharmonicznej precyzji, a tym bardziej do list przebojów... :)

 

W tym klimacie grupa zagrała dziesiątki koncertów przede wszystkim w klubach i domach kultury Warszawy, ale również Otwocka, Józefowa, Falenicy, Radości, Łomianek, Legionowa, Zegrza, Garwolina, Ostródy, Olsztyna i innych.

Była zapraszana na prestiżowe festiwale, między innymi Suwałki Blues Festiwal, Lauba Pełno Bluesa w Chorzowie, Jimiway Blues Festiwal w Ostrowie Wlkp., Otwock Blues Bazar, Lep Na Bluesa w Józefowie, Las, Woda i Blues w Sławie, Pulavian Blues Festival, Święto Saskiej Kępy, Sztuka w Obejściu w Kawkowie, czy Rock v Múzeu w Bratysławie.

Jest gospodarzem festiwalu Blues w Sworach w Swornegaciach.

 

Ostatnie płyty BLUES TIME to „Koncert w Otwocku 2014” i EP „Studio Recordings” z roku 2016. Zespół planuje nagranie nowej płyty, prawdopodobnie na żywo i pragnie aby była gotowa w roku 2020, tj. na

X - Lecie Zespołu…

 

Na początku 2019 roku zespół notuje swoisty „come back” i powraca na scenę bluesową, w swym mocnym składzie:

 

Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, cigar box, śpiew

Krzysztof „Kompot” Domański – harmonijka ustna

Włodzimierz Tyl – instrumenty klawiszowe

Piotr Głudkowski - bas

Andrzej Kubacki – perkusja

Design by FxDesign Free Joomla Templates