ddd554a000saaq

Relacja z wydarzenia (czytaj więcej:)

 

W dniach 31 maja - 2 czerwca br. świętowaliśmy dni naszego miasta. Jest to cykl imprez o charakterze kulturalno-sportowym. Podczas tych dni instytucje publiczne, ale także i prywatne firmy organizują pewne atrakcje dla mieszkańców Świebodzina i okolic. Finał całego wydarzenia odbywa się na Świebodzińskich Błoniach przy ul. Konarskiego.

 

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Świebodziński Dom Kultury przygotował specjalne atrakcje dla naszych najmłodszych mieszkańców. O godzinie 15.20 spod Ratusza wyruszyła barwna, bajkowa parada uliczna, w której dzieci poprzebierane za bajkowe postaci, bądź z bajkowymi akcentami na ubiorze dodały specjalnego akcentu w tym magicznym dla nich dniu. Po paradzie, już na Błoniach, na scenie wychowankowie i uczniowie ze świebodzińskich przedszkoli i szkół zaprezentowali swoje autorskie przedstawienie artystyczne. Po nich na naszej scenie zaprezentowały się sekcje zainteresowań działające przy ŚDK oraz Świebodzińska Orkiestra Dęta.

 

Pod wieczór nadszedł wreszcie czas na główne atrakcje Finału Dni Świebodzina 2019. Zespoły Faster i Megustar zaczęły gromadzić słuchaczy pod naszą sceną. Na dwóch kolejnych koncertach natomiast pojawiło się aż tylu widzów, że organizatorzy nie widzieli od dawna takiej frekwencji. Wszystko dzięki zagranicznym gwiazdom, które nie często jednak u nas występują. Shaun Baker & Jassica Jean & Bardabusz Band nie zawiedli publiczności i oczywiście nie zabrakło piosenek pt. „Hey hi hello” i „V.I.P.”. Danzel natomiast mimo późnej pory nie dał nikomu odpocząć i wszyscy bawili się choćby przy „Pump it Up” czy „You spin me round”.

 

Drugi dzień Finału Dni Świebodzina ukierunkowany był już na same koncerty. Program rozpoczął się od występów dzieci i młodzieży z Sekcji Wokalnej ŚDK oraz mini recitalu Aleksandry Matusiak-Kujawskiej. Następnie w pełen mocnych brzmień i w rockowy nastrój przeniosły nas zespoły FSW i 5 Rano wraz z Łukaszem Łyczkowskim. Tuż po nich, nie zwalniając tempa, nie wytracając energii bawiliśmy się przy muzyce zespołu Lemon, którego perkusista pochodzi ze Świebodzina! Finał Dni Świebodzina 2019 zakończył zespół Afromental. Skończyli grać po 24.00 i zespół był bardzo zadowolony z frekwencji mimo że był już poniedziałek.

 

Po reakcjach świebodzińskiej publiczności widać było, że bardzo dobrze się bawili podczas tegorocznych Finałowych koncertów. Z tego miejsca przesyłamy serdeczne podziękowania dla Świebodzinian za wspólną zabawę.

 

Świebodziński Dom Kultury kieruje także podziękowania do sponsorów całego wydarzenia:

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.;

PKO Bank Polski;

Ingram Micro CFS Fulfilment Sp. z o.o.;

KOIMEX S.A.;

RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.;

SECO/WARWICK S.A.;

Veolia Energia Poznań S.A.

 

Świebodziński Dom Kultury 

 

 

Sponsorzy Finału Dni Świebodzina 2019 

 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

„Firma GAZ-SYSTEM S.A. jest sponsorem Wydarzenia pn. Finał Dni Świebodzina 2019. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM to spółka Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów. 

Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.”

 

 

PKO Bank Polski S.A.

 

INGRAM MICRO CFS FULFILMENT Sp. z o.o.

 

 

 

KOIMEX S.A.

 

 

RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.

 

 

VEOLIA ENERGIA POZNAŃ S.A.

SECO / WARWICK S.A

 

 

Regulamin terenu imprezy masowej pn. "Finał Dni Świebodzina 2019" 

Regulamin imprezy masowej pn. "Finał Dni Świebodzina 2019"

 

Design by FxDesign Free Joomla Templates