ddd554a000saaq

" CIAO CIAO BAMBINA "

Koncepcja i Reżyseria - Nicola Palladini 

Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz 

 

"Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego, musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. 

Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował. 

W ciągu 80 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano''''L'Italiano''"Azzurro","Marina"''O'sole mio''''Love in Portofino''''Volare''"Mamma""That's amore","Mambo Italiano","Quando, quando quando""Buonasera Signorina""Arrivederci Roma""Ciao, Ciao Bambina" czy ''Nie płacz, kiedy odjadę".

Design by FxDesign Free Joomla Templates