Wykład "Porozmawiajmy o Alzheimerze" - Przemek Pawelec

wykład_porozmawiajmy_o_Alzheimerze_2023
Kategoria
Wydarzenia
Termin
2023-01-30 16:00
Miejsce
sala widowiskowa

Zapraszamy na spotkanie autorskie połączone z promocją książki "I żyli długo i szczęśliwie". Tak sam autor Przemek Pawelec krótko przedstawia, o czym będziemy rozmawiać podczas spotkania.


Choroba Alzheimera – to brzmi jak wyrok. A przecież w naszym starzejącym się społeczeństwie coraz częściej będziemy spotykać się z ludźmi cierpiącymi na choroby otępienne. Co się stanie, gdy dotknie ona kogoś z naszych najbliższych? Jak poradzimy sobie ze świadomością, że ukochana osoba będzie się od nas nieuchronnie oddalać, jednocześnie przebywając wciąż obok?


"I żyli długo i szczęśliwie" to zbiór trzech historii przepełnionych życiową prawdą, opisujących codzienność
mężczyzn, którym jesień życia – zamiast spokojnej emerytury – przyniosła kolejne wyzwanie: opiekę nad osobą chorą na Alzheimera. Co sprawia, że ci trzej mężczyźni się nie poddają, skąd czerpią siłę na walkę z codziennymi trudnościami i co stanowi jej źródło?


Dla starszych pokoleń odpowiedzi na te pytania mogą być podstawą do pogłębionej refleksji, dla młodszych – lekcją życia, u podstaw której leżą najprostsze, uniwersalne wartości, o których częstokroć zapominamy lub nie chcemy pamiętać. 

 
 

Terminy

  • 2023-01-30 16:00