Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci Pana Piotra Spychały – długoletniego słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Świebodzińskim Domu Kultury.

Przez wiele lat Pan Piotr aktywnie uczestniczył w życiu Świebodzińskiego Domu Kultury, pracując w różnych sekcjach zainteresowań. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako wspaniały człowiek, pomocny przyjaciel, niezastąpiony aktor… Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że teraz, wspólnie ze swoimi kolegami, których nie ma już wśród nas, będą o nas pamiętać. I tak jak w ostatniej roli, podczas spektaklu Kabaretu Bakalaretu – wspólnie z Panem Henrykiem Goździńskim, Stanisławem Janikiem, Janem Procherą i Panią Irenką Malinowską – zaczną tworzyć sztukę po drugiej stronie nieba…

Pani Małgosi Spychale oraz całej rodzinie, wszystkim przyjaciołom i znajomym wyrazy szczerego współczucia składają Dyrektor, Pracownicy Świebodzińskiego Domu Kultury oraz Koleżanki i Koledzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora.
WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

Zapraszamy na kolejną część cotygodniowego przeglądu kulturalnego! 🎙📺🎥
W tym tygodniu również zaproponujemy Wam coś nowego od nas oraz kilka wydarzeń ze świata 🌎
Gotowi? Zaczynamy!

👉 Już w ten czwartek (21.01.) Świebodziński Dom Kultury zaprasza Was na teatrzyk z wykorzystaniem pacynek oraz kukiełek wykonanych przez dzieci w ramach naszego zeszłotygodniowego konkursu <3 Lalki oraz żywi aktorzy wykonają dla Państwa przedstawienie z okazji nadchodzącego Dnia Babci oraz Dnia Dziadka 👴👵 Premiera już w czwartek o godzinie 17, zapraszamy!

👉 Dwa dni wcześniej, we wtorek, klikając w poniższy link możecie wziąć udział w akustycznym koncercie online w wykonaniu Renaty Przemyk 🎤🎼 Początek o godzinie 19:00.

www.facebook.com/events/3576216209137081/

👉 Warto również zajrzeć na internetowy portal "Kultura dostępna", który przedstawia ofertę kulturalną różnych instytucji. W tym tygodniu można obejrzeć m.in.:

– recital "III Inspiracje-Interpretacje | Opowieści Niemenem" (24.01., g. 17);
kulturadostepna.pl/wydarzenie/iii-inspiracje-interpretacje—opowiesci-niemenem

– recital "Śladami Mistrzów Słowa" (23. i 24.01);
kulturadostepna.pl/wydarzenie/recital–sladami-mistrzow-slowa-

– wystawę malarstwa Huberta Daniluka "Drugie wyjście z mroku" (do 29 stycznia):
kulturadostepna.pl/wydarzenie/hubert-daniluk—drugie-wyjscie-z-mroku

👉 Dla fanów Netflixa także pojawi się kilka ciekawych propozycji. Przede wszystkim swoją premierę będzie mieć piąty już sezon kultowego "Riverdale" – kto lubi dreszczyk emocji, ten na pewno powinien się zainteresować 🧏‍♂️🧐

Pełna lista premier na nadchodzący tydzień prezentuje się następująco:
21.01. – "Riverdale", sezon 5
22.01. – "Przeznaczenie: Saga Winx"
22.01. – "Park Jurajski: Obóz Kredowy", sezon 2

👉 Pamiętacie o niezawodnej apce "Arts & Culture", którą polecaliśmy już w poprzednich postach? Dzięki niej możemy dotrzeć do miejsc odległych nawet o tysiące kilometrów! W tym tygodniu polecamy Wam wizytę w londyńskim British Museum oraz waszyngtońskiej National Gallery of Art 🏛🌇
britishmuseum.withgoogle.com/
artsandculture.google.com/partner/national-gallery-of-art-washington-dc?hl=en

👉 Na sam koniec tradycyjnie przypominamy, że do końca miesiąca możecie oglądać naszą wirtualną galerię. Serdecznie polecamy!
sdk.swiebodzin.pl/galeria-v-art/

Dajcie nam znać, co przypadło Wam do gustu lub jeśli macie inne propozycje, których nie uwzględniliśmy w tym zestawieniu!
Następny Przegląd Kulturalny już za tydzień! 🙂
WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

Świebodziński Turniej Counter Strike dobiegł końca.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie – SPUTNIK 🏆
[Azag, Dynia, Radi, Win0] 🥇

Miejsce drugie – CYKLON 🥈
Miejsce trzecie – DELTA 🥉

Rozgrywki były transmitowane i nadal są dostępne na naszym kanale YouTube.

Dziękujemy wszystkim drużynom za wzięcie udziału i za dostarczenie tylu emocji – mecze były na naprawdę wysokim poziomie i z przyjemnością się je oglądało.

Dziękujemy również za dobre słowa dotyczące samej organizacji turnieju, które przesłaliście na naszej grupie FB.

Również mamy nadzieję, że to nie był ostatni turniej CS-GO i że spotkamy się na kolejnych. Może w "normalniejszych" czasach uda się taki turniej zorganizować stacjonarnie w ŚDK a nie online.

Jeszcze raz dziękujemy sponsorowi turnieju – Alsen BIBCOMPUTERS

Tabela podsumowująca turniej dostępna na stronie
csgo.sdk.swiebodzin.pl
WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

3 dni temu

Świebodziński Dom Kultury

Szanowni Państwo!

Rozpoczynamy nowy cykl Świebodzińskiego Domu Kultury pt. „Spotkania z pasją”. Będziemy w nim odwiedzać z kamerą związanych ze Świebodzinem artystów, kolekcjonerów, twórców oraz inne ciekawe osobistości z naszego regionu 🎥🥇

To niezwykła okazja dla nas wszystkich, aby poznać bliżej tych, którzy dzielą się swoim talentem z innymi 💃🎭

Dziś naszym gościem będzie artysta i wizjoner, Kamil Ciechanowicz. Człowiek nad wyraz utalentowany i skromny, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

Zapraszamy do oglądania!
WięcejMniej

Zobacz na Facebooku