Zobacz na Facebooku

Drodzy Mieszkańcy, my również zachęcamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim Gminy Świebodzin. Jeszcze nigdy oddanie głosu w tej wspaniałej inicjatywie nie było takie łatwe – wystarczy odwiedzić stronę swiebodzin.budzet-obywatelski.org/glosowanie i w kilku kliknięciach zdecydować, którą inicjatywę chcesz wesprzeć.

Prosimy również o wsparcie inicjatywy Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, która złożyła swój projekt w kategorii małych zadań inwestycyjnych.

Skrócony opis

Nasza Orkiestra ciągle się rozwija i zaprasza do swojego grona kolejne osoby, które jednak nie mają możliwości grania na wymarzonych instrumentach, ponieważ albo są one już zajęte, albo też ich metryka jest dwa, a nawet trzy razy dłuższa od długości życia samych muzyków… Przez to liczymy na Państwa wsparcie 🙂 Obiecujemy za to piękną grę!

Opis zadania

Celem projektu jest zakup kompletu instrumentów (puzon suwakowy, saksofon altowy, flet piccolo)
o łącznej wartości 15.000 zł. Zakupiony sprzęt przyczyni się do efektywniejszych występów na rzecz mieszkańców Świebodzina oraz gmin partnerskich.
Świebodzińska Orkiestra Dęta jest jednostką działającą przy Świebodzińskim Domu Kultury. Rokrocznie występuje kilkadziesiąt razy w kraju i za granicą, uświetniając najróżniejsze uroczystości, festyny i imprezy okolicznościowe. Swoim zaangażowaniem członkowie Orkiestry starają się odpowiednio prezentować i stanowić wizytówkę Świebodzina. Dla poprawnego sposobu wykonywania utworów oraz ciągłego rozwoju niezbędne jest jednak dążenie do korzystania z coraz to nowszego i lepszego sprzętu, który niestety nadal w wielu przypadkach jest przestarzały, a jego funkcjonowanie pozostawia wiele do życzenia. Orkiestra w głównej mierze skupia dzieci i młodzież z Gminy Świebodzin. Łącznie z osobami uczącymi się jest to liczba około 40 osób, które grają na instrumentach oraz tańczą w grupie choreograficznej.
Wymiana starych, nierzadko kilkudziesięcioletnich instrumentów na nowe, o których mowa w niniejszym wniosku, z pewnością przyczyniłaby się do poprawy jakości gry, ułatwiła pracę muzykom i tym samym przełożyła na sympatyczniejsze postrzeganie całego zespołu przez jego odbiorców. Efekt byłby zatem długofalowy.
Zakwalifikowanie się do grona beneficjentów Budżetu Obywatelskiego w istotny sposób wpłynęłoby zatem na rozwój Orkiestry i lepsze jej postrzeganie przez publiczność, dla której młodzi muzycy ze Świebodzina zawsze starają się wykrzesać z siebie to co najlepsze.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1 Puzon suwakowy 8 200 zł
2 Saksofon altowy 3 700 zł
3 Flet piccolo 3 100 zł
Łącznie: 15 000 zł
WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

Zdjęcia na osi czasu WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

7 dni temu

Świebodziński Dom Kultury

Na zajęciach instruktorzy pracują w technice modern jazzowej, w stylu współczesnym i nowoczesnym – taki styl jest niejednorodny i nieprzewidywalny. Dbają oni również o prawidłowy rozwój fizyczny ciała; dopasowany do wieku i możliwości młodego człowieka, jak również o sferę artystyczną, kształtując wrażliwość emocjonalną i otwartość na sztukę. WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Świebodziński Dom Kultury

Zdjęcie w tle profilu „Świebodziński Dom Kultury” WięcejMniej

Zobacz na Facebooku